Swiatek osvojila Roland Garrosa bez izgubljenog seta

Tenis 10. okt 202017:45 > 17:48

Poljska teniserka Iga Swiatek slavila je u finalu Roland Garrosa protiv Amerikanke Sofije Kenin, rezultatom 2:0 po setovima i osvojila naslov prvaka.

U ženskom pojedinačnom finalu Grand Slam turnira održanom u Parizu, četvrta teniserka svijeta Sofia Kenin poražena je od Poljakinje Ige Swiatek koja zauzima 54. mjesto na ATP listi.

Rezultat je bio 6:4 i 6:1 po setovima. Iga Swiatek (19) privukla je pažnju kao prva teniserka u posljednjih 13 godina koja je pobijedila bez izgubljenog seta na French Openu, a to je ranije uspjelo samo belgijskoj teniserki Justine Henin, 2007. godine.

Swiatek je, također, pripala i titula prve poljske teniserke koja je slavila u finalu nekog “Grand Slam” turnira.