Đoković superiorno do finala Pekinga

Tenis 10. okt 201515:24 > 17:32
Lintao Zhang/Getty Images Sport

Srpski teniser Novak Đoković je bez izgubljenog seta obezbijedio plasman u finale turnira u Pekingu.

Prvi reket svijeta je u polufinalu savladao Španca Davida Ferrera sa 6:2, 6:3 za sat i 15 minuta i u nedjelju će se za šestu krunu u kineskoj prijestolnici sastati sa velikim rivalom Rafaelom Nadalom. Prenos je u 13:30 sati na SK2.

Bila je ovo deseta uzastopna pobjeda Đokovića protiv iskusnog Španca.

Novak je odigrao još jedan sjajan meč, u prvom setu je tri puta oduzeo servis 7. teniseru svijeta, dok je u drugom napravio dva brejka, uz jedan izgubljen servis, i bez većih poteškoća obezbijedio mjesto u finalu.

Nadal u međusobnim duelima vodi protiv Đokovića sa 23-21, a oba meča ove godine Srbin je dobio, na Roland Garrosu 3:0 i u Monte Karlu 2:0. Posljednje finale odigrali su u Parizu 2014, kada je Nadal slavio i osvojio Roland Garros (3:1).

Đoković je 2013. u finalu Pekinga pobijedio Nadala sa 2:0, dok je prošle godine u borbi za trofej, identičnim rezultatom, savladao Tomaša Berdiha.