Alcaraz završio nastup na US Openu predajom, Felix u polufinalu

Tenis 08. sep 202107:57 0 komentara
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Mladi Španac Carlos Alcaraz predao je meč četvrtfinala US Opena Felixu Auger-Allassimu zbog povrede noge. Poslije prvog seta u kom je Kanađanin dobio 6:2, u drugom je vodio 3:1 i tako je prošao dalje.

Očekivala je publika u New Yorku fantastičnu borbu i pravu borbu u kojoj će sve prštati između dva tenisera čije vrijeme tek dolazi. Ipak svi su ostali uskraćeni za jedan fenomenalan duel jer je popustio Carlos Alcaraz. Mladi Španac koga mnogi vide kao nasljednika Rafe Nadala se povrijedio i odmah je bilo jasno da on ne može da da sve od sebe.

Carlos se u jednom trenutku konsultovao sa doktorom koji je očigledno savjetovao da se ništa ne rizikuje sa povredom noge.

U prvom setu je inače Auger-Aliassime napravio brake pri vodstvu 3:2. To su bile prve brake šanse u meču, a Kanađanin je iskoristio četvrtu priliku. Iza toga je on spasio čak tri uzastone brake prilike u devetom gemu u kom je servirao za ostanak u setu.

U drugom je odmah oduzeo servis protivniku, bio je blizu da napravi još jedan brake, a pri rezultatu 3:1 je Alcaraz predao duel.

Auger-Aliassime će u polufinalu igrati protiv Daniila Medvedeva koji je nešto ranije savladao Botica Van De Zandschulpa sa 3-1 u setovima.