AO: Danka Kovinić izbacila šampionku US Opena!

Tenis 20. jan 202212:14 0 komentara
REUTERS/Loren Elliott

Crnogorska teniserka Danka Kovinić ostvarila je veliku pobjedu nad šampionkom US opena Emmom Raducanu 6:4, 4:6, 6:3 i plasirala se u treće kolo Australian opena.

Prvi put će 27-godišnjakinja igrati u trećoj rundi nekog Grand Slama. Ujedno, postala je prva Crnogorka kojoj je to pošlo za rukom.

Do trijumfa nad Britankom došla je u uzbudljivom meču, nakon dva i po sata igre.

Raducanu je odlično počela meč, te uz dva brejka povela 3:0. Uspjela je Crnogorka da vrati jedan, te smanji na 3:2. Tražila je Britanka u tom trenutku medicinski tajmaut zbog problema sa žuljevima na rukama. Uslijedio je pad u igri mlade teniserke, pa je Kovinić preokrenula na 5:3. U trenutku kada je servirala za set, izgubila je Danka servis. Ipak, uzvratila je brejkom i došla do 6:4.

Raducanu nije odustajala. Brejkom je Britanka počela drugi set i dugo je čuvala tu prednost. Ipak, Kovinić je izjednačila na 4:4. Uslijedio je izuzetno dug gem, u kome je Emma napravila novi brejk. Imala je Crnogorka priliku da se vrati u igru, ali je nije iskoristila. Raducanu je izjednačila u setovima.

Velika borba vodila se u nastavku, brejk šanse imale su i jedna i druga. Povela je Danka sa 3:1, ali je brzo uzvratila Emma i bilo je 3:2. Međutim, ključni brejk napravila je odmah potom Crnogorka. A onda i privela meč kraju.

Rivalka u trećem kolu biće joj pobjednica duela Halep – Haddad Maia.