ATP Beč: Medo lako sa Sinnerom

Tenis 28. okt 202218:21 0 komentara
REUTERS/Lisa Leutner

Ruski teniser Daniil Medvedev koji je postavljen za prvog nosioca ATP turnira serije 500 u Beču plasirao se u polufinale pobjedom nad Jannikom Sinnerom u dva seta 6:4, 6:2.

Očekivao se znatno jači otpor 12. tenisera svijeta, međutim Rus koji je ove godine bio i broj 1, prilično lako je dobio derbi četvrtfinala.

Već u prvom gemu praktično je riješen prvi set. Došao je Medvedev do tri vezane brejk lopte, iskoristio je treću i taj brejk prednosti držao do kraja seta.

Sinner ni u prvom, a pogotovo u drugom setu koji je kraće trajao, nije došao ni do brejk lopte. A u drugom dijelu Medvedev je iskoristio dvije i za 93 minuta obezbijedio plasman u polufinale.

Tamo ga čeka Grigor Dimitrov, koji je u tri seta dobio Amerikanca Girona 6:3, 4:6, 6:4.