ATP Marrakech: Džumhur poražen, Bašić se plasirao u narednu rundu

Tenis 06. apr 202215:29 0 komentara
Reuters/Marko Djurica

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur doživio je poraz u meču prvog kola ATP turnira u marokanskom Marrakechu od Davida Goffina, dok je Mirza Bašić savladao Poljaka Majchrzaka.

Džumhur je poražen od 74. igrača svijeta, a meč je trajao sat i 24 minute. Rezultat po setovima je glasio 6:2, 7:6.

Damir je uspješno prošao kvalifikacije i ušao u glavni žrijeb, ali tamo baš i nije imao sreće.

S druge strane Mirza Bašić je priredio veliko iznenađenje i sa 2:1 u setovima savladao 76. igrača svijeta Kamila Majcharzaka.

Meč je trajao skoro dva sata, a nakon što je Bašić izgubio prvi set sa 6:4, u drugom se digao zaigrao mnogo bolje i riješio ga u svoju korist sa 6:4.

U trećem je 215. reket svijeta bio sjajan, oduzeo je dva servisa protivniku i riješio set sa 6:1.

U drugom kolu Bašić će igrati protiv Federica Corie koji je nešto ranije sa 2:1 u setovima savladao Alejandra Davidovicha Fokinu sa 2:1 u setovima.