Bh. teniserke savladale Crnu Goru, nastavljaju borbu za viši rang

Tenis 10. jun 202218:25 0 komentara
Teniski savez Bosne i Hercegovine

Ženska teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finale turnira treće grupe Euro-afričke zone Billy Jean Kupa pošto su u Ulcinju savladale Crnu Goru sa 2:0.

U prvom meču Nefisa Berberović je savladala Petru Mirković sa 2:0 u setovima (6:0, 6:0).

Dea Hardželaš je savladala 14-godišnju Ivu Lakić, također sa 2:0 u setovima. Rezultat je glasio 6:0, 6:2.

Duel dublova u kojem su snage trebalo da odmjere Anastasija Ignjatović i Suana Tucaković protiv Petre Mirković i Ive Lakić nije odigran jer su naše teniserke pitanje prolaznika dalje riješile nakon prva dva meča.

Obje selekcije sa maksimalnim duelom savladale su Nigeriju. Crna Gora u nastavku turnira igrat će za četvrto mjesto, dok će Bosna i Hercegovina se boriti za plasman u viši rang.