De Minaur ispratio Medvedeva iz Pariza

Tenis 02. nov 202216:23 0 komentara
Glyn KIRK / AFP

Daniil Medvedev eliminisan je u svom prvom meču na turniru Masters serije u Parizu. Rusa je savladao Australijanac Alex De Minaur 6:4, 2:6, 7:5.

U prvom setu nije bilo breaka sve do desetog gema. Jedine šanse imao je De Minaur u prvom gemu na servis Medvedeva, kada je propustio dvije prilike. Međutim, u desetom je stigao do dvije break lopte, prvu realizovao i stigao do prvog seta.

Oporavio se Rus brzo. Napravio je break u prvom gemu, a onda sigurnom igrom na svoj servis lako kontrolisao dešavanja na terenu. Još jednim breakom potvrdio je osvajanje seta i poravnanje skora na semaforu.

Kada je Medvedev u trećem setu odmah ponovo oduzeo servis rivalu i poveo 2:0 djelovalo je da favorit ide ka pobjedi. Nije tako mislio i De Minaur. Vratio je break u četvtom gemu i ponovo uveo meč u egal.

Medvedev je na ivicu ponora prvi put stao u desetom gemu, kada je spasio dvije meč lopte. Poravnao je na 5:5. Na njegovu nesreću u 12. gemu nije mu bilo spasa. Australijanac dolazi do 15:40. Medvedev je spasio treću meč loptu, ali četvrtu nije mogao i De Minaur je prošao u osminu finala gdje ga čeka Frances Tiafoe.