Đoković rutinski savladao Ruuda

Tenis 15. nov 202116:14 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobjedom je počeo Završni Masters u Torinu, pošto je u prvom kolu 'zelene grupe' savladao debitanta Caspera Ruuda 7:6 (4), 6:2.

Đoković je 13. put zaredom dobio meč u prvom kolu Završnog mastersa. Do trijumfa je došao za sat i 33 minuta. Meč je završio sa 23 winnera i 13 neiznuđenih grešaka. Imao je i 10 aces servisa.

Rzud je upisao 23 winnera i 23 greške, uz 9 aces udaraca.

Nije Đokovića služio servis u prvom gemu, pa je Ruud odmah napravio brejk. Iako je srpski tenis znatno bolje servirao u nastavku, držao se Norvežanin svog plana igre, nije odustpao i pružao je veliki otpor najboljem na svijetu.

Novak je vratio brejk u šestom gemu, a onda je u desetom imao dvije set lopte. Ipak, uz servis se izvukao Casper. Odlučivao je dodatni gem, u kome su obojica pokazali nervozu. Na kraju je Đoković došao do seta sjajnim forhend winnerom.

Brejkom je najbolji teniser svijeta počeo naredni set. Sve sigurnije je djelovao Đoković, dok je Ruud pravio i nešto više grešaka.

Preuzeo je potpuno kontrolu Novak, pa je u petom gemu još jednom oduzeo servis protivniku. Odlično je servirao Srbin, nije dao nikakve šanse Rudu.

U ‘zelenoj grupi’ takmiče se još Stefanos Tsitsipas i Andrey Rublev.