Đoković rutinski slavio protiv Karatseva

Tenis 10. maj 202217:35 > 17:38 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković rutinskom pobjedom protiv Aslana Karatseva plasirao se u treće kolo mastersa u Rimu. Đoković je pobjedu upisao u dva zanimljiva seta - 6:4, 6:2.

Lijepo je Đoković otvorio prvi set, rano je došao do brejka i vodstva 2:0, ali je Karatsev odmah uzvratio istom mjerom. Nakon nekoliko gemova koje su igrači bez mnogo muka osvajali na svoj servis, Đoković je u osmom gemu još jednom slomio otpor Karatseva i došao do novog brejka, a time i do šanse da servira za osvajanje seta.

Uz jedan poen koji je razbudio publiku na tribinama, Đoković je poveo 30:0, ali je uz jednu grešku iz igre i jednu duplu servis grešku sam vratio Karatseva u igru. Ali je samo gem bio malo produžen, Đoković je završio posao bez problema.

U drugom setu se sve otvorilo za Đokovića. Nanizao je četiri osvojena gema, uz dva brejka prije nego što je Karatsev konačno osvojio gem u ovom dijelu duela.

Kako se meč približavao kraju tako su Đokovićevi udarci bili sve sigurniji i lakše je osvajao poene. Posao je na kraju završio krajnje rutinski.

Đoković će u srijedu imati slobodan dan, a u trećem kolu snage će odmjeriti sa boljim iz duela u kome će igrati Laslo Đere i Stan Wawrinka koji je u Rimu upisao prvu pobjedu nakon više od godinu dana.