Džumhur poveo, pa poražen od Ćilića

Tenis 18. okt 202119:15 0 komentara
Anadolija

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u 1/16 finala turnira u Moskvi od Marina Ćilića rezultatom 2-1 u sezovima.

Hrvatskom teniseru je za pobjedu bilo potrebno sat i 51 minut igre, a slavio je nakon preokreta. Rezultat po setovima je glasio 7:6, 1:6, 1:6.

Džumhur je bio odličan u prvom setu i pružio je odličan otpor iskusnijem kolegi. U prvom setu se igrali gem za gem, a Džumhur ga je riješio u svoju korist sjajnim izanjem u taj brejku rezultatom 7:4.

U drugom setu uslijedio je neobjašnjiv pad za našeg tenisera. Izgubio je čak tri servisa i na kraju set izgubio rezultatom 6-1.

Skoro identičan je bio i treći set, naš teniser je izgubio dva servis gema i na kraju izgubio i treći set identičnim rezultatom 6-1.

Marin Ćilić će u naredom kolu ovog turnira igrati protiv boljeg iz duela Paul – Ymer.