Džumhur ušao u glavni turnir ATP-a u Marseilleu

Tenis 14. feb 202214:15 > 14:51 0 komentara
Pascal GUYOT / AFP

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u glavni dio žrijeba ATP Marseillea savladao Zizou Bergsa sa 2:0 u setovima.

Damiru Džumhuru je za pobjedu bilo potrebno sat i 16 minuta igre, a rezultat po setovima glasio je 6:3 i 6:2.

Damir je u prvom setu odmah na staru i prvom gemu izgubio svoj servis, ali se vratio u 6. gemu, oduzevši servis Bergsu i izjednačio na 3-3.

U devetom gemu prvog seta 140. igrač svijeta iz BiH propustio je dvije set lopte, ali je treću uspješno iskoristio i poveo 1-0 u setovima (6-3).

Drugi set Sarajlija je bio samouvjeren, “pomeo” Belgijanca i priveo meč kraju za samo 32 minute. Džumhur je Bergsu oduzeo prva dva servisa i potvrdio brejkove te slavio sa uvjerljivo sa 6-2.

Najbolji bh. teniser će u prvom kolu Marseillea igrati protiv jednog od sljedećih protivnika: Alexei Popyrin (66. igrač svijeta), Pierre-Hugues Herbert (109. na ATP listi), Holger Rune (90. mjesto na svijetu) ili jednog od kvalifikanta.