Garin izborio četvrtfinale Wimbledona, prvo na Grand slamovima u karijeri

Tenis 04. jul 202217:46 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Čileanac Cristian Garin napravio je veliki preokret u dvoboju protiv australskog tenisača Alexa De Minaura, nadoknadio zaostatak od dva seta, spasio dvije meč-lopte i nakon četiri sata i 34 minute borbe došao do pobjede 2:6, 5:7, 7:6 (3), 6:4, 7:6 (6) koja mu je donijela prvo četvrtfinale u Wimbledonu i na Grand Slam turnirima.

To je ujedno i prva pobjeda Čileanca u međusobnim dvobojima s De Minaurom protiv kojeg u prijašnja tri dvoboja nije uspio osvojiti ni set. Kad je 23-godišnji Australac osvojio prva dva seta u meču, činilo se da će se njegova nadmoć nastaviti, ali Garin je pronašao način kako zaustaviti gubitnički niz u dvobojima s De Minaurom.

Pritom je spasio i dvije meč-lopte u odlučujućem setu, kad je Australac imao 5:4 i 15:40. Čileanac je u oba poena odigrao hrabro i agresivno, što mu se na kraju isplatilo, jer je sa četiri uzastopna poena izjednačio na 5-5, a potom u odlučujućem “tie-breaku” još jednim preokretom došao do velike pobjede.

Naime, De Minaur je poveo 5:3, da bi Garin osvojio sljedećih šest poena i došao do četiri meč-lopte. Iskoristio je drugu i postao osmi čileanski tenisač u povijesti koji se probio do četvrtfinala na Grand Slam turnirima i četvrti koji je to napravio u All England Clubu, gdje Čileanaca nije bilo među osmoricom najboljih od 2005. kad je među četvrtfinalistima bio Fernando Gonzalez.

Garin bi i u četvrtfinalu mogao odmjeriti snage s australskim predstavnikom, ako Nick Kyrgios pobijedi Amerikanca Brandona Nakashimu u osmini finala.