Halle Open: Kyrgios preokrenuo i izbacio Tsitsipasa

Tenis 15. jun 202218:32 0 komentara
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Nick Kyrgios plasirao se u treće kolo ATP turnira u Halleu pobijedivši drugog nosioca Stefanosa Tsitsipasa nakon preokreta u tri seta.

Kyrgios je slavio rezultatom 5:7, 6:2, 6:4, nakon dva sata i šest minuta igre, svađa sa sudijom, rasprave sa supervizorom, lomljenja reketa i opomena.

Spasio je dvije set lopte u desetom gemu prvog seta Kyrgios, pa još tri dva gema kasnije, ali je šesta bila presudna da Tsitsipas povede 1:0 u setovima.

A onda je Kyrgios polupao reket i krenuo u svađe i preokret do koga je došao uz dva brejka u drugom i jedan u trećem setu.

U trećem kolu protivnik će mu biti Pablo Carreno-Busta. Španac je danas izbacio Kordu također poslije tri seta. Medvedev je izbacio Goffina sa 2:0, a identičan rezultat po setovima viđen je u duelu Hurkacza i Humberta. Poljak je prošao dalje poslije sat i 47 minuta tenisa.