Iga ekspres u finalu Rima

Tenis 14. maj 202218:43 > 19:10 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Iga Swiatek je ekspresno stigla do finala Rima jer je dobila Arynu Sabalenku 6:2 i 6:1. Meč je trajao sat i 20 minuta, a bio bi i kraći da Sabalenka nije u drugom setu tražila medicinski tajm-aut.

Poljakinja je u prvom setu pretrpjela najprije brejk, ali je odmah iza toga napravila tri pa je prvi set dobila za nešto više od pola sata igre sa 6.2.

U drugom setu je Sabalenka i dalje bila u velikim problemima i nikako nije mogla da parira najboljoj igračici svijeta. Imala je dvije brejk prilike u drugom gemu seta li ih nije iskoristila i onda je to Iga žestoko kažnjavala do kraja seta. Prvi gem Sabalenka je uzela tek na 4:1, a i tada je morala da spašava brejk lopte zbog sjajnih Iginih riternova.

Uz sve to Aryna je imala problema sa povredom i poslije petog gema je zatražila medicinski tajm-aut. Bjeloruskinja je imala povredu leđa.

Swiatek u finalu Rima igra u nedjelju protiv Ons Jabeur ili protiv Darije Kasatkine koje trenutno igraju drugo polufinale.