Iga Swiatek osvojila Rim

Tenis 15. maj 202215:40 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Swiatek je do nove titule, osme u karijeri, a pete ove sezone došla rezultatom 6:2, 6:2. Iga nije izgubila nijedan set od početka turnira.

Prva teniserka svijeta Iga Swiatek osvojila je turnir u Rimu.

Nezaustavljiva je Poljakinja, a u finalu je u dva seta nadigrala sedmu igračicu sveta Ons Jabeur.

Ove sezone Swiatek je upisala 33 pobjede uz svega tri poraza.

Uz jedan brejk prednosti Swiatek je lako povela 3:0 u prvom setu, da bi novim brejkom, iskoristivši drugu brejk/set loptu povela 1:0. Prvi set trajao je samo 37 minuta.

Dug je bio prvi gem u drugom setu, Swiatek je spasila i brejk loptu i osvojila ga, da bi u narednom gemu sama došla do brejka. Lako i brzo je najbolja na svijetu nanizala još dva gema prije nego što je Jabeur uspjela da odgovori jednim brejkom.

Namučila je Jabeur prvu teniserku svijeta i u sedmom gemu. Imala je četiri brejk lopte da se u potpunosti vrati u meč, ali nije uspjela da dođe do novog brejka.

A za to je stigla kazna – Swaitek je u narednom gemu upisala novi brejk i prvu meč loptu pretočila u trijumf.