Iscrpljenom Đoković se tresle ruke i ispadao reket od umora (VIDEO)

Tenis 18. nov 202219:11 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Novak Đoković savladao je Daniila Medvedeva u trećem kolu završnog Mastersa u Torinu i kao jedini teniser sa omjerom 3-0 ide u polufinale.

Meč je trajao tri sata i 11 minuta, a očigledno da su mu sati tenisa oduzeli mnogo snage, a scene poslije drugog seta izgledale su zabrinjavajuće.

Pri rezultatu 5:4 u drugom setu za Medvedeva, Novak je tražio medicinski tajm-aut, nakon čega se vratio na teren.

Sedmom teniseru svijeta i osvajaču 21 grand slam titule ispadao je reket, vidno je bio preumoran, a teško je i disao na stolici i ruke su mu se tresle.

Kamere su zabilježile u jednom momentu i razgovor njegove supruge Jelene Đokovića sa trenerom Goranom Ivaniševićem, koja je vjerovatno pitala Ivaniševića šta se dešava sa Novakom.

Pogledajte kako je sve izgledalo u video prilogu:

Đokovićev protivnik u polufinalu bio je poznat i prije ovog meča. Protiv Amerikanca Taylora Fritza igrat će u subotu od 21 sat. Drugo polufinale na rasporedu je također sutra nešto ranije u kojem Casper Ruud čeka pobjednika večerašnjeg okršaja između Andreyja Rubelva i Stefanosa Tsitsipasa.