Jak otpor Đerea, Tsitsipasu ključni poeni i pobjeda

Tenis 14. apr 202215:37 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Teniser iz Srbije Laslo Đere izgubio je od Stefanosa Tsitsipasa sa 7:5, 7:6 (7-1) u trećem kolu mastersa u Monte Carlu.

Prvi set trajao je 55 minuta – Đere je uglavnom igrao odlično, ali popustio je u samoj završnici.

U trećem gemu je Laslo imao brejk loptu, ali je Tsitsipas odlično odservirao. Đere je forsirao backhand rivala, ali je znao i da napadne svojim backhandom po paraleli.

Držao se Laslo, uspio da osvoji gem i na 4:5 u kojem je odservirao tri duple greške, a pri tom je spasio i set loptu servis-winnerom.

Na 6:5 je vodio 30-0 i imao loptu za napad. Odlučio se za drop shot i pogriješio, a nakon toga je uslijedio pad, još tri vezane greške i Grk je “ukrao“ set prije taj brejka.

Nije pao Laslo u drugom setu i ponovo je prvi došao do brejk lopte. Na isti način kao i u prvom setu, Tsitsipas je spasava – servis winnerom.

Za razliku od prvog seta, Đere je uspio da dogura do taj brejka. Tsitsipas odlično počinje ‘dodatni gem’, a Đere se mučio s povredom ili grčevima, još nije ustanovljeno, pa se pri kraju slabije i kretao.

Tako je Grk rutinski završio posao i u četvrtfinalu ga čeka pobjednik meča Lorenzo Musetti – Diego Schwartzman.

S druge strane, Laslo može da bude zadovoljan nastupima u prethodne dvije sedmice: polufinale Marakeša, treće kolo Monte Carla, i trenutno je projektovan za 50. mjesto na svijetu.