Kakav poen Đokovića – akrobatski, maestralno! (VIDEO)

Tenis 05. jul 202220:29 > 20:30 0 komentara

Pobjedom od pet setova nad Italijanom Jannikom Sinnerom 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2, Novak Đoković je obezbijedio polufinale Wimbledona

Jannik Sinner je uzeo prva dva seta, Đoković je djelovao veoma loše na terenu, ali kada se razigrao, slika se promijenila.

Ali nakon toga, zaigrao je mnogo bolje i preokrenuo. Već do petog seta je uveliko kontrolisao dešavanja na terenu. U tom dijelu igre je napravio brejk, a koliko se bolje osjeća u igri, pokazao je u sedmom gemu posljednjeg seta.

Pri rezultatu 4:2 u petom setu, srpski teniser je nevjerovatnim pasing-šotom obezbijedio brejk loptu, koju je kasnije iskoristio. Istegao se koliko je mogao za bekhend dijagonalu koja je dotukla Sinnera.

Tokom udarca Đoković je pao na zemlju i poen je proslavio tako što je imitirao avion na Wimbledonskoj travi, a semafor je pokazivao 30:40 i brejk šansu.