Kyrgios osvojio prvi trofej nakon tri godine

Tenis 08. aug 202211:41 0 komentara
REUTERS/Paul Childs

Australac nick Kyrgios pobjednik je ATP turnira u Washingtonu, prvog pripremnog turnira uoči US Opena koji se igra krajem avgusta.

Kyrgios je bez većih problema, sa 6:3, 6:2, savladao Yoshihita Nishioku, 96. tenisera na svijetu, a za to mu je trebalo sat i 23 minute.

Kyrgios je u prvom gemu odmah oduzeo servis Japancu i nije dozvolio bilo kakvu reakciju i u prvom setu završio posao za 41 minut. Samo minut više mu je bio potreban u drugom, u kojem je ponovno u prvom gemu seta oduzeo servis svom protivniku, ali to je uradio i u zadnjem gemu za sigurnu pobjedu.

Ova pobjeda mu je donijela skok od 26 mjesta na ATP ljestvici, a Australac je od danas 37. igrač na svijetu. Bio je ovo njegov prvi osvojen turnir u posljednje tri godine.