Marin Čilić u polufinalu RG: Poslije četiri sata i pet setova izbacio Rubleva

Tenis 01. jun 202221:10 0 komentara
REUTERS/Yves Herman

Marin Čilić plasirao se u polufinale Roland Garrosa pobedom protiv Andreya Rubleva u pet setova.

Poslije četiri sata i 15 minuta, Marin je slavio rezultatom 5:7, 6:3, 6:4, 3;6, 7:6.

Spašavao je Čilić brejk lopte u sedmom i devetom gemu prvog seta i konačno je poklekao u 11. gemu kada je Rublev došao do brejka i u narednom gemu osvojio prvi set.

U drugom setu je Čilić odmah na startu došao do prednosti brejka, spasio je brejk lopte u šestom gemu i petu set loptu pretvorio u izjednačenje u setovima.

Jedan brejk rešio je i treći set, a napravio ga je Marin. Rublev je jednom spašenom set loptom najavio da se ne predaje, a potvrdio je to i osvajanjem četvrtog seta. Ponovo je odlučio samo jedan brejk u kasnoj fazi seta, a Čilić je spasio dvije set lopte prije nego što je meč ušao u peti set.

Hrvatski teniser je u desetom gemu imao brejk i meč loptu, ali Rublev nije dao da tu bude kraj.

Sve je na kraju riješeno tajbrejkom, a plasman u polufinale dominantno je potvrdio Marin Čilić koji sada čeka pobjednika meča Kasper Ruud – Holger Rune.