Mektić i Pavić poraženi u finalu Torina

Tenis 20. nov 202218:08 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu imali šanse u finalu - Rajeev Ram i Joe Salisbury rutinski su slavili sa 7:6, 6:4. Hrvatski par je imao samo jednu break priliku u cijelom meču.

Mektić i Pavić tako su ostali na 14 osvojenih naslova u prve vije sezone svoje suradnje tijekom koje su odigrali 21 finale.

Amerikanac i Britanac briljatno su servirali tijekom čitavog susreta, u prvom su setu ukupno izgubili samo četiri poena na svom početnom udarcu, a realizacija nakon ubačenog prvog servisa bila im je 23-24. Ipak, naši igrači su kod rezultata 1-1 uspjeli osigurati “break-loptu”, odnosno odlučujući poen no tada je Salisbury pogodio as. S druge strane, u gemovima na servis Mektića i pavića Ram i salisbury su stalno dolazili do dva osvojena poena, ali nisu uspijevali osigurati niti jednu “break-loptu”.

U “tie-breaku” ipak je do izražaja došla bolja igra američko-britanskog para, kod rezultata 3-3 Mektić nije pogodio prvi servis, a drugi je odmah bio kažnjen sjajnim reternom. Na set-loptu je potom Pavić promašio smeč.

Drugi je set počeo vrlo loše za naš par, Pavić je s dvije dvostruke servis pogreške upao u zaostatak 0-40, prve dvije “break-lopte” naš je par spasio, ali ne i treću. Taj izgubljeni servis Mektić i Pavić nisu uspjeli nadoknaditi.