Nadal u drugom kolu Wimbledona

Tenis 28. jun 202220:16 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Dužim putem, uz izgubljen set i dugu borbu sa Franciscom Cerundolom, Rafael Nadal se plasirao u drugo kolo Wimbledona.

Drugi nosilac na ovogodišnjem Wimbledonu, Rafael Nadal savladao je u prvom kolu turnira Francisca Cerundola u četiri seta – 6:4, 6:3, 3:6, 6:4.

Sigurno je Nadal otvorio prvi set i poveo 3:1 uz break, ali se Cerundolo vratio u igru u petom gemu. Međutim, Nadal do vodstva od 1:0 dolazi novim breakom u desetom gemu u kome je Argentinac spasio jednu set loptu.

U drugom je prvi do prilike za break došao Cerundolo, ali Nadal je uspio da se odbrani i da već u sljedećem gemu sam dođe do breaka koji mu je donio ključnu prednost u drugom setu i vodstvo 2:0.

Poveo je Nadal i u trećem setu 2:1 uz novi break, ali se Cerundolo vratio odmah. Napravio je u kasnoj fazi seta još jedan brajk i slomio Nadala u devetom gemu. Španac je spasio dvije set lopte, ali Cerundolo je produžio meč.

Argentinac je hrabro ušao u četvrti set, napravio break, imao brojne prilike da dođe i do dva brajka prednosti, ali onda je Nadal dodao gas – uz dva brajka napravio je preokret u ovom dijelu meča i došao do pobede nakon tri sata i 36 minuta borbe.

Nadalu će u drugom kolu rival biti Litvanac Rikardas Berankis koji je u svom meču prvog kola za sat i 41 minut u tri seta eliminisao Sama Querryja.