Nadal u trileru “slomio” Alcaraza za finale u Indian Wellsu

Tenis 20. mar 202213:09 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Španski teniser Rafael Nadal nastavio je sa pobjedama ove sezone, a prethodne noći plasirao se u finale Mastersa u Indian Wellsu trijumfom nad sunarodnikom Carlosom Alcarazom.

Nadal je u španskom duelu slavio sa 6:4, 4:6, 6:3 posle tri sata i 12 minuta igre i po peti put u karijeri se plasirao u finale turnira koji mnogi smatraju petim Grand Slamom. U borbi za trofej, Španca čeka duel sa domaćim teniserom Taylorom Fritzom.

Od početka sezone Nadal je ostvario 20 pobjeda, bez ijednog poraza, što mu je najbolji skor u karijeri, poslije titula na Australian Openu, kao i turnirima u Melbourneu i Acapulcu. Ulog za njega u nedjeljnom finalu pored nastavka niza trijumfa biće i to ima mogućnost da izjednači rekord Novaka Đokovića po broju titula na Mastersima – teniser iz Srbije ih trenutno ima 37.

Svešpanski duel bio je prava borba za izdržljivost u kalifornijskoj pustinji, pošto se poslije intenzivnog prvog seta vjetar pojačao toliko da su na teren doleteli peškiri i smeće sa tribina.

Alcaraz je sjajno ušao u meč, odmah je napravio brejk, a Nadal potom propustio pet prilika da mu uzvrati već u narednom gemu. Ipak, to je nadoknadio za izjednačenje 2:2, da bi se činilo da je ipak u prednosti kada je osvojio i naredna dva gema. Mlađi od dvojice Španaca se ipak nešto pitao, odmah je vratio brejk, a potom odbranio četiri šanse koje je Nadal imao da mu oduzme servis. Dva gema kasnije trenutno četvrti teniser svijeta je riješio prvi set u svoju korist iskoristivši petu brejk-set loptu.

Velika borba nastavljena je u drugom setu, u kojem su obojica bili poprilično sigurni na svojim servisima na početku, ali je od petog gema krenuo niz brejkova. Alcaraz je podigao nivo igre, a prelomio je set u svoju korist u devetom gemu, kada je poslije velikog broja preokreta iskoristio sedmu set loptu. Poveo je tada 5:4, da bi iskoristio treću set loptu kojom je uveo meč u treći set.

U odlučujućem setu obojica tenisera su odigrala odlično, ali je na kraju presudilo Nadalovo iskustvo. Alcaraz je imao tri brejk šanse u petom gemu, koje je njegov stariji sunarodnik odbranio, a ključni gem bio je osmi kada je Nadal stigao do brejka, a potom bez izgubljenog poena odservirao za trijumf.