Nadmoćni Medvedev će se u Beču boriti za pehar

Tenis 29. okt 202216:09 0 komentara
REUTERS/Lisa Leutner

Četvrti teniser sveta DaniIl Medvedev plasirao se u finale ATP turnira u Beču pošto je sa 2-0 u setovima u subotu bio bolji od Bugarina Grigora Dimitrova.

Po setovima bilo je 6:4, 6:2 za Rusa, koji će u finalu za protivnika imati boljeg iz susreta Borna Ćorić – Denis Shapovalov.

Odlično je igrao 26-godišnji Moskovljanin u austrijskoj prijestolnici i nije dopustio Dimitrovu nijednu brejk-loptu u čitavom susretu. U prvom setu do brejka je došao u petom gemu. Pri zaostatku 4:5 Bugarin je uspio da „preživi“ jednu set-loptu, ali u desetom gemu Medvedev lako dolazi do vodstva u setovima.

Drugi set bio je još manje neizvjestan – Medvedev je protivniku oduzeo servise u petom i sedmom gemu za novu ubjedljivu pobedu.

Medvedev je pružao odlične igre dosad u Beču – prethodno je eliminisao Basilašvilija, Thiema i Sinnera, svu trojicu veoma lako i bez ijednog izgubljenog seta. Prethodni turnir igrao je u Nur-Sultanu, kada je u polufinalu na prilično bizaran način predao Novaku Đokoviću.

Bio je ovo šesti susret Medvedeva i Dimitrova dosad, a Rus je došao do četvrte pobjede.

Turnir u Beču pripada seriji ATP 500, igra se na tvrdoj podlozi, a aktuelni šampion je Nijemac Alexander Zverev, koji je u finalu 2021. godine bio bolji od Francisa Tiafoa.