Novak Đoković po šesti put osvajač Wimbledona

Tenis 11. jul 202118:36 > 18:39 2 komentara
Glyn KIRK / AFP

Prvi reket svijeta Novak Đoković pobjednik je ovogodišnjeg Wimbledona nakon što je u finalu savladao Talijana Mattea Berrettinija rezultatom 3:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:4, 6:3).

Novaku je za pobjedu trebalo tri sata i devetnaest minuta igre.

Đoković je sjajno ušao u meč oduzeo servis Berrettiniju u trećem gemu i vodio sa 5:2. Ipak, Talijan se vraća i prvi set odvodi u tajbrejk. Tamo se bolje snašao slavio rezltatom 7:4 i osvojio prvi set.

To je samo razljutilo Novaka koji Berrettiniju uzima dva servisa na startu drugog seta i dolazi do prednosti od 4:0. Međutim Talijan se nije predavao, vratio je set na samo gem zaostatka i imao priliku doći do novog poravnanja. Ipak, Đoković je ovog puta zadržao koncentraciju i izjednačio u setovima.

U trećem setu Novak dolazi do brejka u trećem gemu i tu prednost čuva do samog kraja sigurnim servisima, te dolazi do preokreta.

Mnogo borbe viđeno je i u petom setu, Novak je ovog puta došao do brejka u petom gemu, a potom i u devetom čime je stigao do šeste titule na Wimbledonu i ukupno 20. jubilarnog Grand Slam turnira u karijeri.