Novaku (ne)takmičarski maraton protiv Medvedeva!

Tenis 18. nov 202217:36 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Novak Đoković je u nevjerovatnom okršaju na Završnom turniru u Torinu pobijedio Daniila Medvedeva. Igrala su dvojica tenisera u tri seta duel koji nije imao takmičarski značaj, ali je na kraju "egzibicija" završena u korist srpskog tenisera - 6:3, 6:7, 7:6 poslije tri sata i 11 minuta.

Odlično je Novak otvorio duel i u prvom setu bio daleko sigurniji od svog velikog rivala.

Indisponiran je bio Daniil, koji je tražio svoju prvu pobjedu na ovom turniru. Brejk u osmom gemu i potvrda istog donijeli su Novaku miran kraj seta.

Dugi gemovi obilježili su i start drugog seta, u kojem nije bilo brejkova. Svako je čuvao svoj servis, ali je poslije zatraženog medicinskog tajm-auta zbog problema sa okom Novak bio van fokusa.

Medvedev je pronašao svoj ritam i uspio u taj-brejku da ostane koncentrisaniji. Napravio je tri mini-brejka, Novak je dva puta odgovorio, ali je Daniilu pripao taj-brejk rezultatom 7:5.

Odlučujući set donio je još veću neizvjesnost, upornost dvojice tenisera donijela je i gem koji je trajao 15 minuta, ali je u taj-brejku ovog seta Novak bio dominantniji. Slavio je Srbin 7:2 u tom dijelu igre i tako stavio tačku na meč.

Novakov rival u polufinalu bio je poznat i prije ovog duela, biće to Taylor Fritz, a polufinale će igrati u subotu od 21 sat.