Poruka Rubleva je „prst u oko“ Putinu: Svidjeće se mnogim Ukrajincima i Rusima

Tenis 14. nov 202217:21 0 komentara
Printscreen

Prisustvovali smo jednom od najboljih mečeva u ATP sezoni na izmaku! Dva i po sata trajao je duel Daniila Medvedeva i Andreya Rubleva, petog i sedmog igrača svijeta, u prvom kolu grupne faze Završnog mastersa u Torinu, a do pobjede je u spektakularnom duelu stigao Rublev sa 2-1.

Po setovima bilo je 6:7 (7), 6:3, 7:6 (7) za godinu dana mlađeg od dvojice Moskovljana, kojem će protivnik u narednom kolu biti Stefanos Tsitsipas.

Bio je ovo šesti duel dvojice najboljih ruskih igrača, a Medvedev sada vodi 4-2 u međusobnim susretima.

Tokom čitavog 150 minuta dugog perioda mogli smo da uživamo u fantastičnom tenisu. Rublev je prvi stigao do brejka – u četvrtom gemu prvog seta iskoristio je drugu vezanu brejk-priliku i pri rezultatu 5:3 servirao je za vodstvo u setovima. Međutim, tada se Medvedev vraća, koristi drugu brejk-loptu i potom potvrđuje svoj brejk i dolazi do izjednačenja 5:5. Došlo je do taj-brejka u kojem je Rublev prokockao vodstvo od 5:2, a potom izgubio na razliku 9:7. Propustio je pet set-lopti sedmi igrač svijeta.

REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Međutim, nije taj pad u finišu slomio Rubleva – u drugom setu bio je veoma dobar. Opet je prvi došao do brejka – napravio ga je u trećem gemu, potom potvrdio i lako priveo set kraju. Servirao je pri zaostatku 3:5 Medvedev za ostanak u setu, a Rublev tada pravi i drugi brejk – 6:3.

Postajao je meč sve interesantniji kako se bližio kraju – u trećem setu nismo vidjeli brejk, a taj-brejk donio je spektakl. Prvi poen u odlučujućem gemu brojao je nevjerovatnih 38 udaraca, a dobio ga je Rublev. Ponovo je do velike prednosti došao Rublev, vodio je 6:3 i bio je nadomak pobjede poslije preokreta.

Međutim, ponovo je počeo da gubi ključne poene. Onaj na trećoj meč-lopti bio je posebno atraktivan, a Medvedev ga je dobio smečom. Tek petu meč-loptu iskoristio je Rublev, također poslije nevjerovatnog poena i stigao do impresivne pobjede.

Na samom kraju duela Rublev je pao na teren proslavljajući veliku pobjedu, a potom je na kameri markerom napisao proruku “Mir, mir, mir – to je sve šta nam je potrebno”.

U drugom meču Zelene grupe od 21 sat na Sport klubu nas očekuje istinski spektakl. U pitanju je okršaj Stefanosa Tsitsipasa i Novaka Đokovića, drugi u samo devet dana. Srbin i Grk su igrali fantastično polufinale mastersa u Parizu.