Prva i dvadeseta teniserka svijeta u polufinalu Roland Garrosa

Tenis 01. jun 202217:17 0 komentara
REUTERS/Yves Herman

Iga Swiatek i Darija Kasatkina pobjeda 2:0 protiv Jessice Pegule i Veronike Kudermetove ostvarili su plasmane među četiri najbolje u Francuskoj.

Upravo će Poljakinja i Ruskinja igrati polufinalni meč Roland Garrosa, dok će u drugom polufinalu Martina Trevisan i Cori Gauff.

Meč između Swiatek i Pegule trajao je jedan sat i 30 minuta. Prvi set počeo je brejkom Swiatek, ali odmah i ribrejkom Amerikanke. Naredna četiri gema sigurno su i jedna i druga teniserka čuvale svoje servise.

Pri rezultatu 3:3 Swiatek pravi novi brejk i potvrđuje ga u narednom gemu kada vodi 5:3. I naredni gem prva na svijetu kreće u ofanzivu i koristi drugu set loptu na servis protivnice i dolazi do 1:0 u setovima (6:3).

U drugom setu prvi brejk viđen je pri rezultatu 2:1 za Swiatek. Na kraju poljska teniserka koristi tek četvrtu meč loptu i ostvaruje plasman u polufinale. Drugi set Iga je riješila u svoju korist sa 6:2.

Drugo četvrtinale dana donijelo je okrašj dvije Ruskinje. Darije Kasatkine i Veronike Kudermetove. Uspješnija je bila Kasatkina pobijedivši 6:4 i 7:5.