Roland Garros: Mučio se Rublev, a šta tek reći za mučenje Tsitsipasa?

Tenis 26. maj 202222:33 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Ruski teniser Andrey Rublev teže nego što se očekivalo plasirao se u 1/16 finala Roland Garrosa.

Sedmi igrač svijeta je u drugom kolu pobijedio Federica Delbonisa u četiri seta 6:3, 3:6, 6:2 i 6:3 za skoro dva i po sata igre.

Rublev , koji je prošle godine eliminisan već na startu, u trećoj rundi će se sastati sa Cristianom Garinom koji je ranije danas bio bolji od Bjelorusa Ilye Ivashke.

Rus je do drugog trijumfa u isto toliko duela sa Argentincem zahvaljujući koncentrisanijoj igri u ključnim momentima. Rublev je u prvom i posljednjem setu po jednom oduzeo servis protivniku, u trećem dva puta, dok je Delbonis jedinu od tri brejk šanse iskoristio u osmom gemu drugog seta.

Dvadesetpetogodišnji teniser je 2020. dogurao do četvrtfinala Roland Garrosa, što mu je ujedno i najbolji rezultat na Grand slam takmičenjima. Među osam najboljih bio je dva puta na US Openu i jednom u Australiji.

Mučio se Rublev, ali još više se mučio Stefanos Tsitsipas koji je na terenu proveo četiri sata i osam minuta.

Četvrti „kosturaš“ je poslije maratonskog meča eliminisao 134. igrača svijeta, Čeha Zdenjeka Kolara rezultatom 6:3, 7:6 (8), 6:7 (3), 7:6 (7).

Kolar je u tajbrejku četvrtog seta imao četiri vezane set lopte za izjednačenje (6:2), međutim, Tsitsipas je uspio da se vrati, preokrene i prekrati sebi muke.

U meču koji je trajao više od četiri sata Grk je iskoristio tri od 12 brejk lopti, a Čeh dvije od osam.

Tsitsipas je prošle godine u finalu poražen od Novaka Đokovića, a sada ga u trećem kolu čeka duel sa Mikaelom Ymerom koji je bio bolji od Daniela Evansa 6:3, 3:6, 6:2, 6:3.