Rublev preokrenuo Tsitsipasa za polufinale

Tenis 18. nov 202222:59 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Ruski teniser Andrey Rublev posljednji je polufinalista završnog Mastersa u Torinu, pošto je u tri seta savladao Stefanosa Tsitsipasa (3:6, 6:3, 6:2).

Još jednom se pokazalo da je tenis sport trenutka. Sat vremena je u dvorani Alpitour izgledao da Tsitsipasa ništa ne može poremetiti i da Rus srlja u propast i eliminaciju. A onda jedan gem kao iskra iz koje se izrodio plamen koji je progutao trećeg na svijetu, a Rubleva uzdigao do polufinala završnog Mastersa.

Tsitsipas je tih sat vremena igrao besprijekorno. Držao je čvrsto svoj servis, a protivnički je jednom slomio u prvom setu za 6:3. Međutim, poslije tih sat vremena Rublev je došao do prve brejk lopte. Prvu nije iskoristio, ali nije ostavio Grka na miru u tom gemu i drugu šansu je pretvorio u brejk za 5:3. A taj brejk u set i izjednačenje.

Iscrpljenom Đoković se tresle ruke i ispadao reket od umora (VIDEO)

Dogodilo se Tsitsipasu ono što itekako umije često da mu se desi. Da ga tako jedan detalj poremeti. Prvi gem trećeg seta dobio je sa nulom. Ali osjećalo se u vazduhu da je Rublev sigurniji u sebe i voljan da nastavi da napada. U narednom servis gemu protivnika napravio je brejk, poveo 3:1. A onda je dovršio suparnika još jednim brejkom u sedmom gemu za 5:2 i tada je bilo jasno ko će u polufinale.

Đoković nakon potresnih prizora iscrpljenosti: Kombinacija raznih stvari