Sjajni Alcaraz spasio dvije meč lopte i izborio finale

Tenis 24. apr 202214:59 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

U finalu zemljanog ATP turnira igrat će dvojica domaćih tenisera. Za naslov pobjednika borit će se u nastavku nedjelje Španci Carlos Alcaraz i Pablo Carreno Busta.

Alcaraz (11. na ATP listi) je bio na rubu poraza protiv Australca Alexa De Minaura (25. na ATP) koji je imao 1-0 u setovima, dok je u drugom dva puta servirao za pobjedu. Kod 5:4 i 6:5, s tim da je kod 6:5 propustio i dvije vezane meč lopte. Nakon što se izvukao iz najvećih mogućih problema Alcaraz je dobio tie-break drugog seta.

U trećem setu se također vodila velika borba. De Minaur nije pretjerano popustio zbog propusta u drugom setu, međutim Alcaraz je ipak bio za nijansu bolji te će loviti treću ATP titulu tokom ove godine. Ranije je osvojio Rio de Janeiro i Miami.

Mnogo jednostavnije finale je izborio Pablo Carreno Busta (19. na ATP ljestvici) koji je sa 6:3, 6:4 svladao Argentinca Diega Schwartzmana (15. na ATP listi).

Kiša je bila veliki protivnik teniserima na ovom turniru pa će dvojica Španaca finale odraditi u nastavku nedjeljnog programa.