Španac ide po novi Grand slam: Nemilosrdni Rafa pregazio Italijana

Tenis 02. jul 202222:01 > 22:07 1 komentar
REUTERS/Matthew Childs

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Wimbledona – osvajač 22 Grand slam titule u subotu je na "Centralnom terenu“ rezultatom 3-0 pobijedio Italijana Lorenza Sonega, 54. igrača svijeta.

Po setovima bilo je 6:1, 6:2, 6:4 poslije nešto više od dva sata tenisa u Londonu, mada treba imati na umu da je u trećem setu bila nešto duža pauza zbog zatvaranja krova. Naredni protivnik teniseru sa Mallorce bit će Nizozemac Botik van de Zandschulp, koji je sa 3-1 eliminisao veterana Richarda Gasqueta.

Teniser iz Manakora ne zna za poraz na Grand slam turnirima ove sezone – osvojio je Australian open i Roland Garros, a ovo mu je dosad bila najbolja partija na Wimlebdonu. Na GS ima skor 17-0 u tekućoj sezoni.

Nadal je igrao zaista fantastični i bio je nadmoćan u prva dva seta, a zatim su organizatori u trećem donijeli pomalo čudnu odluku da razvuku krov u trenucima u kojima su Špancu za pobjedu nedostajala svega dva gema – bilo je 4:2 za Nadal u trećem dijelu igre.

Poslije nešto duže pauze nastavila se igra, Sonego je uspio da izjednači, ali potom Nadal pravi novi brejk i sa 6:4 rješava treći set i meč u svoju korist.

Na kraju meča na mreži je viđena i pomalo konfliktna situacija – nije moglo da se čuje oko čega su se raspravljali Sonego i Nadal, a u izjavi za medije neposredno poslije meča Nadal je diplomatski izbjegao odgovor kada je upitan o čemu su razgovarali.