Spektakularn tajbrejk Tsitsipasa i Medvedeva (VIDEO)

Tenis 17. nov 202207:43 0 komentara
Printscreen

Stefanos Tsitsipas eliminisao je Daniila Medvedeva sa završnog Mastersa u Torinu, nakon što je slavio u tri seta 6:3, 6:7 i 7:6 poslije dva sata i 24 minute tenisa.

Fenomenalan tenis viđen je u drugom setu, kada je poslije tajbrejka izjednačio na 1-1 u setovima ruski teniser.

Grk je imao tri propuštene meč lopte, a Medvedev nije iskoristio tri set lopte. Da bi konačno peti teniser svijeta realizovao četvrtu set loptu i slavio 13:11.

Treće kolo “crvene grupe” igra se u petak, a Tsitsipas i Rublev u direktnom okrašju boriće se za plasman u polufinale. U drugom meču se sastaju Daniil Medvedev i Novak Đoković.

Dva meča “zelene grupe” na rasporedu su danas. Casper Ruud već ranije je osigurao prvo mjesto i kartu za play-off, a protivnik će mu od 14 sati biti Rafael Nadal u meču bez rezultatskog značaja. Duel Auger-Aliassimea i Fritza večeras od 21 sat riješiće pitanje drugog mjesta i trećeg putnika u polufinale.

Zvanično: Đoković može u Australiju