Swiatek i Collins u polufinalu Australian Open

Tenis 26. jan 202208:56 > 09:47 0 komentara
REUTERS/Morgan Sette

Iga Swiatek i Danielle Rose Collins plasirala su se u polufinale Australian Opena i odmjeriće snage u borbi za finale.

Dvadesetogodišnja Swiatek, trenutno deveta na WTA listi, teže nego što se očekivalo, poslije preokreta, pobedila je Kaju Kanepi iz Estonije sa 4:6, 7:6 (2) i 6:3 za tri sata igre.

Mlada teniserka se tek drugi put u karijeri plasirala u polufinale Grand Slam turnira, a prethodni put kada joj je to pošlo za rukom osvojila je Roland Garros 2020.

Estonka, 115. igračica svijeta, napravila je break u sedmom gemu prvog seta, a poslije velike borbe iskoristila je tek desetu set loptu. Swiatek je drugi set počela tako što je oduzela servis protivnici, međutim, Estonka je odmah uzvratila, napravila je dupli break i povela sa 4:1.

Ipak, Poljakinja je već u sedmom gemu uspjela da se vrati i potom u tie-breaku relativno lako dođe do izjednačenja.

U odlučujućem setu viđeno je čak šest breakova, a Estonka je samo jednom uspjela da sačuva svoj servis tako da joj dva oduzeta servisa nisu mnogo koristila.

Amerikanka Collins je plasmanom u polufinale ponovila rezultat karijere koji je ostvarila 2019. upravo u Melbourneu.

Dvadesetosmogodišnja teniserka savladala je 61. igračicu sveta Alize Cornet sa 7:5, 6:1 za nešto manje od sat i po igre.

Trenutno 30. igračica svijeta u oba seta je po dva puta oduzela servis rivalki, dok je Francuskinja do jedinog breaka došla u devetom gemu prvog seta. Međutim, Amerikanka je u posljednjem još jednom napravila break iskoristivši treću set loptu.

Collins je 2019. u polufinalu poražena od Petre Kvitove 7:6 (2), 6:0.

U drugom polufinalnom duelu sastaće se prvi nosilac Ashley Barty i Madison Keys.