Tsitsipas i Rublev bez osmine finala, uspješan dan za Britance

Tenis 11. aug 202208:13 0 komentara
David Kirouac-USA TODAY Sports

Peti teniser svijeta Stefanos Tsitsipas eliminisan je u drugom kolu Mastersa u Montrealu. Od njega je bio bolji Jack Draper u dva seta – bilo je 7:5, 7:6.

Duel je trajao dva sata i tri minute, a Britanac je do prvog brejka stigao u trećem gemu. Uspio je Grk da odgovori, izjednači na 3:3, ali je Draper još jednom oduzeo servis rivalu, u 11. gemu, što je bilo dovoljno za vodstvo.

U drugom setu je viđen po jedan brejk na obje strane, pa je meč riješen nakon taj-brejka.

Prvi je do mini-brejka stigao Tsitsipas, ali je britanski takmičar odmah odgovorio, a zatim do kraja još jednom oduzeo servis protivniku i iskoristivši prvu meč loptu riješio pitanje pobjednika.

Drapera u osmini finala čeka Gael Monfis, koji je izbacio Maxima Cressyja.

Felix Auger-Alliasime bio je bolji od Josihite Nishioke u dva seta 7:6, 6:4 i za četvrtfinale će se boriti protiv Cammerona Norrieja.

Britanac je izbacio Botika van de Zandschulpa također u dva seta.

Daniel Evans je bio bolji od osmog tenisera sveta Andreya Rubleva u dva seta 6:4, 6:4.

Britanac je izbacio petog nosioca na turniru posle jednog sata i 32 minuta i tako zakazao okršaj protiv Taylora Fritza u osmini finala.