Veliki preokret Tsitsipasa protiv Nadala i plasman u polufinale Australian Opena

Tenis 17. feb 202113:52 > 13:55 0 komentara
REUTERS/Jaimi Joy

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas slavio je protiv Rafaela Nadala u četvrtfinalu Australian Opena rezultatom 3:2, po setovima 3:6, 2:6, 7:6(4), 6:4 i 7:5. Vodio je Nadal 2:0, ali je sjajni Grk preokrenuo i izborio polufinale.

Na prvu break priliku u prvom setu čekali smo do osmog gema, a onda je Rafael Nadal uspio iskoristiti prvu šansu da oduzme protivniku servis na meču i poveo je 5:3. Break je potvrdio u narednom gemu i poveo s 1:0 u četvrtfinalu.

U drugom setu Nadal je već u prvom gemu iskoristio svoju drugu break priliku na meču, a potom u petom gemu drugog seta i treću na meču. Prednost od dva breaka zadržao je do kraja drugog seta koji je riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

U trećem setu nismo vidjeli niti jednu break priliku, a u tie-breaku je uspješniji bio Tsitsipas rezultatom 7:4. Tsitsipas je i četvrti set riješio u svoju korist. Imao je Grk nekoliko break prilika, a u devetom gemu iskoristio je treću i poveo s 5:4. Uspio je potom potvrditi break i riješiti četvrti set u svoju korist rezultatom 6:4.

U petom, odlučujućem setu, Tsitsipas je do ključnog breaka stigao u 11. gemu. Servirao je potom za pobjedu i plasman u polufinale i nije dozvolio Nadalu da vrati break. Peti set je riješio u svoju korist rezultatom 7:5.

Titsipas će za plasman u finale Australian Opena igrati protiv Danila Medvedeva. U drugom polufinalu sastaju se Aslan Karacev i najbolji teniser svijeta Novak Đoković.