Zverev lako do treće runde Australian Opena

Tenis 19. jan 202213:16 0 komentara
REUTERS/James Gourley

Njemački teniser Alexander Zverev plasirao se u treće kolo Australian Opena. On je lako savladao Johna Millmana u drugoj rundi. Rezultat je bio 6:4, 6:4, 6:0.

Meč je trajao jedan sat i 57 minuta, a treći nosilac na turniru je tako zakazao duel sa Raduom Albotom, sa kojim će se boriti za osminu finala.

Duel na Rod Laver areni počeo je dobro po Zvereva. Napravio je Nijemac brejk već na startu, međutim Millman je odmah odgovorio. Nije to dekoncetrisalo trećeg tenisera svijeta, pa je još jednom oduzeo servis rivalu i do kraja seta čuvao prednost.

U drugom setu je Johnov otpor slomio u trećem gemu i nije mu dozvolio iznenađenja do kraja, a u trećem je rutinski završio posao. Zverev je napravio tri brejka i nije dozvolio protivniku nijedan gem.