Norveška otpustila 30 članova kraljevske garde jer su se drogirali

author
nova.rs
18. aug. 2022. 11:34
profimedia-0695878792
Robert ATANASOVSKI / AFP / Profimedia | Robert ATANASOVSKI / AFP / Profimedia

Trideset pripadnika prestižne norveške kraljevske garde biće otpušteno iz službe zbog upotrebe ilegalnih droga dok su bili na odsustvu, saopštile su u srijedu norveške oružane snage.

Vojska je dobila informacije da su ovog ljeta neki regruti na jednoj žurki koristili drogu.

Petorica su odmah priznala da su to učinili, a kasnije je priznalo još njih 25.

Svih 30 regruta bili su pripadnici jedinice Kraljevske garde Njegovog Veličanstva, objavili su norveški javni servis NRK i list VG.

Portparol norveške vojske Brage Steinson Vik-Hansen rekao je za NRK da će regruti biti otpušteni iz vojske.

„Svo osoblje u oružanim snagama ima obavezu da obavesti ako otkrije ili uoči da se zaposleni ili regruti drogiraju i da o tome obavijesti nadređene“, rekao je Steinson Viik-Hansen za NRK.

Kraljevska garda štiti norvešku kraljevsku porodicu. Njeni članovi svakodnevno mijenjaju stražu ispred kraljevske palate u Oslu.

Jedinica takođe obavlja dužnosti i tokom nekih posebnih prilika, kao što je dodjela Nobelove nagrade za mir.



Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama