Tuča navijača na terenu – Željo slavio u velikom derbiju

Nogomet 05. mar 202219:26 0 komentara
N1

Fudbaleri Željezničara u velikom gradskom derbiju 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili su Sarajevo rezultatom 2:0.

Tri boda domaćem timu donio je Armin Hadžić pogotkom u 31. minutu. Semir Štilić je odlično izveo korner, a 22-godišnji veznjak je glavom donio veliko slavlje domaćim navijačima. U 89. minutu Ermin Zec je postigao fantastičan gol i ovjerio trijumf domaćeg tima.

Sarajevo je cijelo drugo poluvreme odigralo sa čovjekom manje jer je u nadoknadi prvog dijela direktan crveni karton dobio Amer Dupovac.

Željezničar je upisao tek sedmi trijumf u sezoni i sa 29 bodova peti je na tabeli, dok je veliki rival ostao na četvrtom mjestu sa dva boda više. Gosti su na „Grbavici“ zabilježili treći neuspjeh u poslednje četiri utakmice.

Inače, početak meča na „Grbavici“ kasnio je zbog sukoba navijača koji se dogodio pola sata prije prvog zvižduka sudije. Pristalice Sarajeva utrčale su na teren i krenuli ka južnoj tribini, a potom je došlo do sukoba Hordi zla i Manijaka.