Liverpool siguran protiv Ajaxa, Bayern razbio razočaranu Barcelonu

Nogomet 26. okt 202222:54 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Večerašnjim mečevima kompletirano je 5. kolo grupne faze UEFA-ine Lige prvaka. Pobjede su upisali Liverpool, Napoli, Bayern...

Grupa A

Redsima je bio potreban remi protiv Ajaxa kako bi osigurali prolaz u nokaut fazu, ali je tim Jurgena Kloppa odlučio upisati pobjedu i tako riješiti sve dileme.

Iako je Ajax u prvom dijelu propustio nekoliko veoma dobrih prilika, Berguis je pogodio stativum, ali je Liverpool taj koji je na odmor otišao s prednošću. Igrala se 42. minuta kada je Henderson odigrao sjajan pas, a Mohamed Salah matirao Paasvera.

U drugom dijelu u listu strijelaca upisao se Darwin Nunez. Igrala se 49. minuta kada je Robertson centrirao, a Urugvajac glavom loptu pospremio iza lađe golmana Ajaxa.

Samo tri minute kasnije Salah proigrava Elliotta, a mladi Engled pogađa mređu nizozemskog predstavnika.

U drugom meču ove grupe Napoli je golovima Simeone i Ostigarda potvrdio prvo mjesto u grupi (3:0).

REUTERS/Ciro De Luca

Standings provided by Sofascore

Grupa B

U grupi B Atletico i Bayer Leverkusen odigrali su sjajan meč, a rezulat je na kraju glasio 2:2.

Poveli su Apotekari u devetoj minuti preko Diabyja, ali je Carrasco u 22. poravnao rezultat.

REUTERS/Susana Vera

Hudson-Odoi u 29. donosi novu prednost njemačkom predstavniku, ali je de Paul u 50. postavio konačan rezultat.

Ovim remijem oba tima su se oprostila od Lige prvaka za ovu sezonu, a u posljednjem kolu bit će jasno koji od njih će igrati u Ligi Evrope.

Grupa C

Iako je ovo na papiru derbi večeri – susret između Barcelone i Bayerna nije imao rezultatski značaj.

Inter je nešto ranije savladao Viktoriju sa 4:0 uz dva gola Edina Džeke i tako ostavio Blaugranu bez mogućnosti za plasman dalje.

Džeko postigao dva gola u pobjedi Intera i poslao Barcelonu u Ligu Evrope!

Ipak, to nije smetalo bavarskog giganta koji je novom pobjedom upisao nova tri boda. Slavili su sa 0:3

Poveo je Bayern u desetoj minuti, a strijelac je nakon sjajne asistencije Gnabryja bio Sadio Mane.

REUTERS/Albert Gea

U 31. minuti Gnabry je ponovo asistirao, a ovoga puta mrežu Barce pogodio Choupo-Moting.

REUTERS/Nacho Doce

Konačan rezultat u petoj minuti nadoknade postavio je Benjamin Pavard

Grupa D

Dosta zanimljivo bilo je i u grupi D.

Marseille našeg Seada Kolašinca poražen je od Eintrachta s 2:1.

Poveo je domaćin preko Kamade u drugoj minuti, a Guendouzi je u 22. poravnao rezultat.

Pobjedu njemačkom timu donio je Kolo Muani u 27. minuti.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Sead Kolašinac je za goste igrao od 60. minute susreta kada je zamijenio Gigota.

U drugom susretu Tottenham i Sporting remizirali su 1:1.

REUTERS/Tony Obrien

Poveli su gosti preko Edwardsa, ali je Bentancur donio bod Pijetlovima.

Donio je Harry Kane sreću navijačima u sudijskoj nadoknadi, ali je njegov pogodak poništen nakon asistencije iz VAR sobe.

Ova grupa će biti ujedno i najzanimljivija u posljednjem kolu jer svaki tim može ostvariti prolaz dalje.

Tottenham je lider sa 8 bodova, Sporting i Eintracht imaju 7, dok je Marseille posljednji sa 6 bodova.